Kaç Tane Burç Var?

Kaç Tane Burç Var?

Burçların tarihi insanlık tarihi kadar eski zamanlara dayanır. Günümüzde herkesin bildiği gibi;  Koç, Boğa, İkizler Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık olmak üzere 12 tane burç vardır.
Bu burçların temel olarak olumlu ve olumsuz yanları vardır. Kişi hangi gün ve ayda doğdu ise o güne denk gelen burcun özelliğini taşır. Buna ek olarak doğduğu tarihe ve saate göre yükselen burcun özellikleri de o kişide görülür. Ama kişinin özelliklerini sadece yükselen burcu ya da burcu belirlemez yaşadığı hayat, yetişme tarzı, ahlak ve karakterde etki eder. Bu yüzden hiç kimse tıpa tıp birbiriyle aynı olamaz.

Koç Burcu ( 21 Mart- 20 Nisan )

Kaç Burç Var?

Koç burcunun olumlu yanları; Cesaretli, Lider kişiliği olan, Hareketli, Öncü, Macera dolu, Hazır cevap ve dürüst olma özelliği taşır.

Koç burcunun olumsuz yanları; Acelecilik, Sabırsızlık, Kararları yıkmak, Kendini öne sürmek, İleriye çıkartmak, Alaycı ve İsyankar olma özelliği taşır.

Yay ve Aslan burçları ile iyi ilişkileri vardır. İkizler, Boğa, Kova ve Balık burçları ile de ilişkileri oldukça iyidir. Akrep ve Başak burçları ile de ne iyi ne de kötüdür.

Boğa Burcu ( 21 Nisan- 20 Mayıs )

Kaç Burç Var?

Boğa burcunun olumlu yanları; Güvenilir, Kararlı, Olumlu, Tahammülcü, Sıcakkanlı olmasıdır.

Boğa burcunun olumsuz yanları; Tembellik, Kendine düşkünlük, Sıkıcı, Gereksiz yerde atılganlık ve yeterince esnek olmamasıdır.

Oğlak ve Başak burcu ile çok iyi ilişkileri vardır. İkizler, Yengeç, Balık ve Koç burcu ile de iyi ilişkileri vardır. Akrep, Aslan ve Kova burçları ile kolay anlaşamaz. Terazi ve Yay burçları ile de ne kötü ne de iyidir.

İkizler Burcu ( 21 Mayıs- 21 Haziran )

Kaç Burç Var?

İkizler burcunun olumlu yanları; Sempatik, Mantıklı, Konuşkan, Uyumlu, Çabuk kavrayan, Yeniliklere açık bir kişiliği olmasıdır.

İkizler burcunun olumsuz yanları; Çok ve anlamsızca konuşmak, Gelişi güzel karekterlik, Kararsızlık, Karamsarlık ve yüzeysel dedikoduculuk özelliklerine sahip olmasıdır.

Kova ve Terazi burçları ile ilişkileri çok iyidir. Ayrıca Yengeç, Boğa ve Koç ile de iyi anlaşır. Yay ve Başak burcu ile iyi anlaşamaz. Balık ve Oğlak burcu ile de ne kötü ne de iyidir.

Yengeç Burcu ( 22 Haziran- 22 Temmuz )

Kaç Burç Var?

Yengeç burcunun olumlu yanları; Tutumlu, Merhametli, Nazik, Sempatik, Becerikli ve iyi eş olmasıdır.

Yengeç burcunun olumsuz yanları; Dikkatsizlik, Aşırı duygusal, Dağınık, Kuşkucu, Heyecanlı ve kıskanç olmasıdır.

Akrep ve Balık burçları ile ilişkileri çok iyidir. Aslan, Başak, Boğa ve İkizler burçları ile de arası oldukça iyidir. Koç, Terazi ve Oğlak burçları ile de anlaşamazlar. Kova ve Yay ile de ne köyü ne de iyidir.

Aslan Burcu ( 23 Temmuz- 23 Ağustos )

Kaç Burç Var?

Aslan burcunun olumlu yanları; Cömertlik, Yaratıcılık, Üstünlük, İyi organizasyon ve açık zihinli olmasıdır.

Aslan burcunun olumsuz yanları; Övünmek, Tartışmak, Sabit fikirlilik, İktidar delisi olmasıdır.

Yay ve Koç burcu ile iyi ilişkileri vardır. Başak, Terazi ve İkizler burcu ile de iyi anlaşırlar. Akrep, Kova, Boğa ve Yengeç burçları ile de arası ne kötü ne de iyidir.

Başak Burcu ( 24 Ağustos- 23 Eylül )

Kaç Burç Var?

Başak burcunun olumlu yanları; Dostluk, Ustalık, Alçak gönüllülük, Giyim merakı ve espirili olmasıdır.

Başak burcunun olumsuz yanları; Çekingenlik,İşgüzar, Aceleci, Aşırı titiz ve kolay beğenmeme özellikleri vardır.

Oğlak ve Boğa burçları ile iyi ilişkileri vardır. İkizler, Yengeç, Balık ve Koç burçları ile de arası iyidir. Kova, Aslan ve Akrep burçları ile de anlaşamaz. Terazi ve Yay burçları ile de ne kötü ne iyidir.

Terazi Burcu ( 24 Eylül- 23 Ekim )

Kaç Burç Var?

Terazi burcunun olumlu yanları; Güzellik, İdealist, Güzel sanatlara yetenekli, Sevimlilik, Romantik ve alımlı olmasıdır.

Terazi burcunun olumsuz yanları; Kendini beğenme, Alınganlık, Değişkenlik, Dengesizlik, Tembellik ve çabuk fikir değiştirme özellikleri vardır.

Boğa ve Başak ile çok iyi ilişkileri vardır. Kova, Balık, Akrep ve Yay burçları ile de arası iyidir. Koç, Yengeç ve Oğlak ile de anlaşamaz. İkizler ve Aslan burcu ile de ne kötü ne iyidir.

Akrep Burcu 24 Ekim- 22 Kasım )

Kaç Burç Var?

Akrep burcunun olumlu yanları; Sırdaş, Güçlü, Duygularını belli etmeyen, Dost, Cazibeli ve unutulmaz güçlü sezgileri vardır.

Akrep burcunun olumsuz yanları; Acı’mama duygusu, Merhametsizlik, Kindar, Kuşkucu, Kıskanç ve alıngan olmasıdır.

Akrep burcu Balık ve Yengeç burçları ile iyi ilişkileri vardır. Yay, Oğlak, Başak ve Terazi ile iyi ilişkileri vardır. Kova ve Aslan burcu ile anlaşamaz. Koç ve İkizler ile arası ne kötü ne de iyidir.

Yay Burcu (23 Kasım- 21 Aralık )

Kaç Burç Var?

Yay burcunun olumlu yanları; Keyifli, Neşeli, Olumlu, İş bilir, Açık zihinli, İyi niyetli ve yüksek hayal gücü vardır.

Yay burcunun olumsuz yanları; Alaycı, Başkalarını küçümseme, Gürültücü, Sorumsuz ve kaprisli olmasıdır.

Koç ve Aslan burçları ile iyi ilişkileri vardır. Oğlak, Kova, Terazi ve Akrep burçları ile arası iyidir. Balık, İkizler, Başak burcu ile anlaşamaz. Boğa ve Yengeç burçları ile de ne kötü ne iyidir.

Oğlak Burcu (22 Aralık- 20 Ocak )

Kaç Burç Var?

Oğlak burcunun olumlu yanları; Güvenilir, Çalışkan, Sabırlı, İstekli, Azimli, Disiplinli ve plancı olmasıdır.

Oğlak burcunun olumsuz yanları; Cimri,  Eğilmez, Dik başlı, Kötümser, Karamsar, Kuşkucu ve kindar olmasıdır.

Boğa ve Başak burçları ile iyi ilişkileri vardır. Kova, Balık, Akrep ve Yay burçları ile arası iyidir. İkizler ve Aslan burçları ile de ne kötü ne iyidir.

Kova Burcu (21 Ocak- 19 Şubat )

Kaç Burç Var?

Kova burcunun olumlu yanları; Bağımsız, İdealist,  Sadık, Tutumlu, İdareci ve sabırlı olmasıdır.

Kova burcunun olumsuz yanları; Olmadık gariplikler,  İsyankarlık, Sabit fikirli, Çılgın ve tartışmaya merakı olmasıdır.

İkizler ve Terazi ile iyi ilişkileri vardır.  Yay, Oğlak ve Balık burçları ile arası iyidir. Boğa, Aslan ve Akrep ile anlaşamaz.  Yengeç ve Başak ile de ne kötü ne iyidir.

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

Kaç Burç Var?

Balık burcunun olumlu yanları; Şefkatli, Anlayışlı, Sezgili, Alçak gönüllü, Sempatik ve hassas olan bir kişiliği vardır.

Balık burcunun olumsuz yanları; Kendini beğenmek, Kötülemek, Önemsememek, Belirsizlik, Karamsarlık ve çekingen biri olmasıdır.

Yengeç ve Akrep ile iyi ilişkileri vardır. Oğlak, Kova, Koç ve Boğa ile arası iyidir. İkizler, Başak ve Yay burçları ile anlaşamaz. Aslan ve Terazi ile de ne kötü ne iyidir.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de Kaç Tane Deniz Var? Başlıklı konumuzu okumanızı öneririz.

(Bu yazıyı puanlamak ister misiniz? Yıldıza tıklayarak bu yazıya puan verebilirsin.)

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Yorum Yap